Yenilik Bizim İşimiz.
"Fikrinizi ve Projenizi Bekliyoruz"


TEL: 0 256 218 2000 - 2900 (Dahili)

Bilimsel Araştırma Projelerinde Patentleme Süreci ve Öğretim Üyeleri İçin Stratejiler

Panel

ADÜ Teknokent ve Aydın'da Stratejik Girişimciliğin Geliştirilmesi

Konferans

KOBİ'ler ve Bölge Ekonomisine Etkileri

Konferans

KOBİ'lerde Girişimcilik ve İnovasyonun Önemi

Panel

Söke İşletmelerinin Küresel Pazarlara Entegrasyon Süreci: Modeller ve Stratejiler

Konferans

9 Aralık’ta Sosyal İnovasyonla yaşama dokunanlar Türkiye İnovasyon Haftası’nda

9 Aralık’ta Sosyal İnovasyonla yaşama dokunanlar Türkiye İnovasyon Haftası’nda

Türkiye İnovasyon Haftası 8-9-10 Aralık'ta

...

KOSGEB Tematik Proje Destek Programı

KOSGEB Tematik Proje Destek Programı’nın amacı ve gerekçesi; KOBİ’lerin kendi işletmelerini geliştirmeleri ve Meslek Kuruluşları tarafından küçük ve orta ölçekli işletmelerin geliştirilmesi amacıyla daha fazla proje hazırlamalarının teşvik edilmesi, Makro strateji dokümanlarında işaret edilen öncelikler dikkate alınarak belirlenen tematik alanlarda bölgesel ve sektörel ihtiyaçların karşılanması ve KOBİ’lerin uluslararası mevzuat ve önceliklere uyumunun sağlanmasıdır.

Türkiye İnovasyon Haftası 27-28 Ekim`de Adana`da

Türkiye İhracatçılar Meclisi, bölgesel ve sektörel bazda faaliyet gösteren 60 İhracatçı Birliğini, 26 ihracatçı sektörü ve 60.000 ihracatçıyı ulusal ve uluslararası düzeyde temsil etmektedir.

Kariyer ve Gelişim Zirvesi

Adnan Menderes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi "Kariyer ve Gelişim Zirvesi" düzenliyor.

REKABETÇİ SEKTÖRLER PROGRAMI YENİ DÖNEMİ BAŞLIYOR

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rekabetçi Sektörler Programı, yeni dönemde yeni projelere destek sağlıyor Rekabetçi Sektörler Programı (RSP), Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan, Avrupa Birliği ve Türkiye eş-finansmanıyla oluşturulan bir çatı programıdır. 7 yıllık dönemler halinde uygulanan Rekabetçi Sektörler Programında, temelde KOBİ’lere ve girişimcilere yönelik, rekabetçiliğin geliştirilmesine odaklı mali destekler sağlayan projeler gerçekleştiriliyor.

Portekiz’de Genç Sosyal Girişimciler Bir Araya Geliyor

.

EaSI Programı Teklif Çağrısı:Endüstri İlişkileri Alanında Uzmanlığın Geliştirilmesi

EaSI Programı kapsamında “Endüstri İlişkileri Alanında Uzmanlığın Geliştirilmesi” konulu teklif çağrısı yayımlanmıştır. Teklif çağrısının amacı, analiz ve araştırma faaliyetleri yolu ile karşılaştırmalı çalışmalar yaparak endüstri ilişkileri alanında uzmanlığın ve bilginin geliştirilmesidir. Söz konusu teklif çağrısında, endüstri ilişkileri alanının çalışan ve işveren ile onların temsilcilerinin dahil olduğu istihdam ilişkisinin her türlü unsurunu kapsadığı belirtilmiştir.

Ufuk 2020 Sağlık, Demografik Değişim ve Refah Alanı Proje Pazarı ve Bilgi Günü

Clean Sky 2 Dördüncü Proje Çağrısı Taslak Çalışma Programı Yayımlandı

27-29 Haziran 2016 SC2 Bilgi Haftası'na Kayıtlar Başlamıştır

Gençler Bizi Hatırlasın!

CLEAN SKY 2 DÖRDÜNCÜ PROJE ÇAĞRISI

İŞ FİKRİNİZE 150.000 TL’LİK HİBE DESTEĞİ

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı (BiGG) Uygulayıcısı BiGG SEA, 150.000 TL’lik %100 hibe desteğini alıp şirketini kurmak isteyen girişimcilerle 17 Mayıs 2016 Salı günü saat:13.30 -16.00 arasında AİSYEM Konferans salonunda bir araya gelecektir.

Cost Projeleri ve Uluslararası İşbirlikleri

Üniversitemizde gerçekleşecek olan, TÜBA ve TÜBİTAK'ın desteklediği 'Cost Projeleri ve Uluslararası İşbirlikleri' konferansı 28 Nisan 2016 tarihinde saat 13.00'te AİSYEM Konferans Salonu'nda gerçekleşecektir. Konferansa TÜBA Asli Üyesi ve EU Cost Bilimsel Komite Üyesi Prof. Dr. Mustafa ERSÖZ konuşmacı olarak katılacaktır.

Kurumsal Destek Günleri

Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi (AİSYEM) bünyesinde “Kurumsal Destek Günleri” adı altında TKDK Aydın İl Koordinatörlüğü IPARD2 destekleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

İŞ FİKRİNİZE 150.000 TL’LİK HİBE DESTEĞİ

Avrupa Komisyonu/İşçi Birlikleri İçin Bilgi ve Eğitim Tedbirleri Çağrısı

TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI 2016 YOLCULUĞU İZMİR'DEN BAŞLIYOR

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ekonomi Bakanlığı olarak dört yıldır, Türkiye’de inovasyon konusunda farkındalık yaratmak ve başarılı projeleri kamuoyuyla buluşturmak üzere Türkiye İnovasyon Haftası adı altında yüksek düzeyli katılımların olduğu bir dizi etkinlikler düzenliyoruz.

Kore Hükümeti Yüksek Lisans Bursları

BASIN BİLDİRİSİ

NADİR HASTALIKLAR 2016 ÇAĞRISI ÖN KAYIT SON BAŞVURU TARİHİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 2014-2020 IPARD 2 Birinci Başvuru Dönemi

1511 Programı Kapsamında 3 Yeni Çağrı Açıldı

Teknoloji Transfer Ofislerine Yönelik 2015 Çağrısı

TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI

Türkiye İnovasyon Haftası 2015 İstanbul sizi, geleceğin sınırlarını keşfetmeye davet ediyor.

İl Yenilik Platformu Tanıtım Filmi

Guney Kore ile isbirligini artirmak ve arastirmacilar arasindaki diyalogu guclendirmek amaciyla olusturulmus Avrupa Birligi 7. Cerceve Program Projesi KONNECT kapsaminda EUREKA Cagrisi acilmistir.

Global Girişimcilik Haftası 16-22 Kasım'da Düzenleniyor

AYDIN İL YENİLİK PLATFORMU KAPANIŞ DAVETİYESİ

AYDIN İL YENİLİK PLATFORMU KAPANIŞ DAVETİYESİ

Uluslararası 1.Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi

Fikri Mülkiyet Hakları Eğitimi Sunumu

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER SATINALMA SEMİNERLERİ DÜZENLENECEK

Ekonomi Bakanlığı'nın koordinasyonunda, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birlikleri ile işbirliği içerisinde Birleşmiş Milletler satınalma seminerleri Denizli, İstanbul ve Gaziantep'te düzenlenecek.

OMÜ 2 Ar-Ge Proje Pazarı

Türkiyedeki proje fikirleri ile ilgili olarak, bölgede bilgi ve görüş alışverişini sağlamak, Ar-Ge projelerine ilişkin teknolojik ve finansal işbirliklerinin oluşmasına ortam hazırlamak, üniversite, araştırma ve özel sektör kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirmek, bölgedeki akademisyenleri bilinçlendirmek, üniversite-sanayi işbirliğine farkındalığı artırmak, akademisyenlerde proje kültürü oluşturmak ve ülkemizde bilimsel ve teknolojik gelişmenin dinamiğini oluşturacak bilim insanlarını sanayide aktif hale getirmek amacıyla; Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından 5 Kasım 2015 tarihinde, OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde “OMÜ 2. Ar-Ge Proje Pazarı” düzenlenecektir.

Katılım Belgeli Proje Yazma Eğitimi

Katılım Belgeli Proje Yazma Eğitimi-Aydın İl Yenilik Platformu Aydın İl Yenilik Platformu ve Ege Üniversitesi EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi ile işbirliğinde düzenlenen “TÜBİTAK Bilimsel Ar-Ge Projesi (ARDEB) Yazma Eğitimi Doç. Dr. Serdal Temel’in sunumu ile 10 Eylül 2015 saat 14.00-16.30 arasında Adnan Menderes Üniversitesi Aydın Menderes Derslikleri 112 nolu Anfi de gerçekleştirilecektir. Katılımınızı dileriz.

TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT YÜRÜTÜCÜLÜĞÜ VE KADEM İŞBİRLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK ‘İnovasyonda Kadın’ temalı Girişimcilik Kampı’na Türkiye genelinde ‘Bir fikrim var ve ona hayat vermek istiyorum’ diyen tüm genç kadın girişimcileri bekliyoruz.

Günümüz girişimcilik dünyasında kadın girişimciler de erkekler kadar yer almakta ve başarılı kadın girişimcilerin de sayısı her geçen gün artmaktadır. Dünyada ve ülkemizde ekonomik kalkınmanın yolu girişimcilikten geçerken kadınların güçlendirilmesinin bir yolu da yine girişimcilikten geçmektedir. Bu bağlamda hem ekonomik kalkınma hem de kadınların güçlendirilmesi amacıyla TÜBİTAK Marmara Teknokent A.Ş (MARTEK A.Ş) yürütücülüğü ve Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) işbirliği ile 31 Ağustos – 4 Eylül tarihlerinde kadın girişimcilik kampı gerçekleştirilecektir Bu kampa, ‘Bir Fikrim Var’ diyen tüm kadın girişimciler davetlidir.

Aydın Erken Uyarı Sayfası Aktif Hale Gelmiştir.

www.aydinerkenuyari.com

Türkiye Teknoloji Liderlerini Arıyor! Son Başvuru 14 Ağustos 2015

Teknoloji Ödülleri ile yaratıcı, yenilikçi, teknik mükemmeliyete ve rekabet özelliklerine sahip ürünlerin ve özgün farklılıkları olan, ulusal teknolojik birikime katkı sağlayan süreç geliştirme çalışmalarının ödüllendirilmesi ve kamuoyuna tanıtılması amaçlanmaktadır.

ideEGE-TGB TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Desteği Resmi Uygulayıcısı!

Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezinden Duyurulur. Aydın İl Yenilik Merkezi Dış Uzman Kuruluşu EBİLTEM genç girişimcilerimizi 150.000 TLlik hibe desteği için 9-10 Temmuz'da eğitime bekliyor. Hemen başvurun. Başvurduğunuza dair bir e-maili figenemek@yahoo.com gönderin

TÜBİTAK, BiGG ile girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmesi için büyük destek veriyor.

1512 Teknogirişim Sermaye Destek Programı ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmıştır.

2213-Yurt Dışı Lisansüstü Burs Programı Katip Çelebi-Newton Fonu Başvurusu Açıldı

Katip Çelebi – Newton Fonu kapsamında 2213-Yurt Dışı Lisansüstü Burs Programı için başvuru alınacaktır. Program kapsamında İngiltere’de bulunan bir üniversitede doktora eğitimi almak isteyenlere eğitim bursu sağlanmaktadır.

II.Uluslararası Girişimcilik ve Kariyer Sempozyumu

II.Uluslararası Girişimcilik ve Kariyer Sempozyumu bilgilerine aşağıdaki resimlerden ulaşabilirsiniz.

Doktoralı Kişilerin İstihdamını Teşvik Eden Yeni Bir Çağrı Açıldı

1601 - Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında, özgün uygulamalı araştırma projelerinin oluşturulması, kuruluşların mevcut Ar-Ge ve yenilik projelerinin bilimsel niteliğinin yükseltilmesi, çalışma çıktılarının patent ve bilimsel yayına dönüştürülmesi ve geliştirilen ulusal ve uluslararası işbirliği ağlarıyla yaygınlaştırılması amaçlarıyla “Özel Sektörde Doktoralı Personel İstihdamının Desteklenmesi Çağrısı”na çıkılmıştır.

TÜBİTAK- Japonya Bilimi Destekleme Kurumu (JSPS) Çağrısı Açıldı

TÜBİTAK ile Japonya Bilimi Destekleme Kurumu (JSPS) arasında 4 Mart 2014 tarihinde imzalanmış olan bilimsel ve teknolojik işbirliği protokolü çerçevesinde 2016-2018 yıllarında ortak araştırma projeleri desteklenecektir.

2209-A – Üniversite Öğrencileri Yurt İçi Araştırma Projeleri Destek Programı

Üniversitelerimizin Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Tıbbi Bilimler, Tarımsal Bilimler, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler alanlarında öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek için lisans öğreniminde yapacakları araştırma projelerine kısmi destek verilmektedir.

İnovaLİG 2015´e Kayıt İçin Son Duyuru

Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı olan ve ülkemizin inovasyon şampiyonlarını belirleyen İnovaLİG 2015’e başvuruda sona yaklaştık.

Doktoralı Kişilerin İstihdamını Teşvik Eden Yeni Bir Çağrı Açıldı

1601 - Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında, özgün uygulamalı araştırma projelerinin oluşturulması, kuruluşların mevcut Ar-Ge ve yenilik projelerinin bilimsel niteliğinin yükseltilmesi, çalışma çıktılarının patent ve bilimsel yayına dönüştürülmesi ve geliştirilen ulusal ve uluslararası işbirliği ağlarıyla yaygınlaştırılması amaçlarıyla “Özel Sektörde Doktoralı Personel İstihdamının Desteklenmesi Çağrısı”na çıkılmıştır

Akademik Performans Kriterleri Işığında Bilginin Ticarileştirilmesi

Üniversitelerimizin Eğitim-Öğretim odaklı anlayışı ile beraber, inovasyon ve ticari uygulamalara odaklı anlayışa sahip olması için gerekli mekanizmaların Öğretim Elemanlarına tanıtımı, bilgilendirilmesi ve farkındalık sağlanması için bu toplantı düzenlenmiştir.

Tarıma Dayalı Yatırımlar Hibe Desteği

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlara hibe desteği sağlanacaktır. Proje başvuruları www.tarim.gov.tr adresinde elektronik ortamda yapılacaktır.

AİSYEM " Tanıtım Toplantısı"

ADÜSEM Eğitimleri

Adnan Menderes Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi eğitim afişleri aşağıdadır.

Patent ve Farkındalık Semineri

Patent Sizden Masrafı Bizden

AB Bakanlığı Hibe Duyuru - Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı 14. Teklif Çağrısı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu-TKDK tarafından Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı-IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak olan projelere ilişkin olarak on dördüncü teklif çağrısına çıkılmış bulunmaktadır.

İnovalig 2015´e Kayıtlar Başladı.

Yenilik Merkezi Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde Kuruluyor !

İzmir İnovasyonu Ödüllendiriyor, Heyecan Başlıyor!..

İzmir Genç İş Adamları Derneği’nin (İGİD) üniversiteler, kamu ve meslek kuruşlarının katkıları ile düzenlediği İzmir İnovasyon Ödülleri yarışmasının üçüncüsü başladı. 27 Nisan 2015’e kadar başvurulabilecek yarışmada İnovatif Fikir, İnovatif Ürün ve Kent için İnovasyon kategorileri var.

Mentor Adaylığı Başvuruları Başladı

TÜBİTAK Yenilik ve Girişimcilik Portalı, KOBİ ve genç girişimcilere yönelik bir ulusal mentorluk ağının oluşturulması ve yaygın kullanılmasının sağlanması amacıyla geliştirilmiştir.

2015 Türkiye-İngiltere Bilim ve İnovasyon Yılı Olarak İlan Edildi

TÜBİTAK ve İngiltere İş, Yenilik ve Yetenekler Politikaları Bakanlığı işbirliği ile oluşturulan ve 5 yıl süre ile yürütülecek olan toplam 40 milyon Sterlin büyüklüğündeki Kâtip Çelebi - Newton Fonu ile ivme kazanan Türk-İngiliz işbirliğini daha ileriye taşımak için 2015 yılı Türkiye-Birleşik Krallık Bilim ve İnovasyon Yılı ilan edildi.